– Uroczyste rozpoczęcie gazyfikacji Gminy Miedzna

2 października 2023r. w Urzędzie Gminy Miedzna odbyło się uroczyste rozpoczęcie gazyfikacji Gminy Miedzna. Wybudowana została już sieć gazowa do Zakładów Mięsnych w Żeleźnikach. W ramach pierwszego etapu wykonywany jest gazociąg na ulicach: Węgrowskiej, Kościelnej, Ogrodowej i Orzeszowskiej. Polska Spółka Gazownictwa już teraz przygotowuje się do dalszej rozbudowy sieci w gminie Miedzna.

Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Tomasz Okulus podziękował Pani Marii Koc Senator RP oraz Panu Robertowi Więckowskiemu Prezesowi Polskiej Spółki Gazownictwa oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizacji tego projektu. Na zakończenie uroczystości został odpalony znicz gazowy.

W uroczystości udział wzięli: Pani Maria Koc Senator RP, Pan Maciej Górski Poseł na Sejm RP, Pan Robert Więckowski Prezes Polskiej Spółki Gazownictwa, Pani Emilia Banaszczyk Dyrektor Oddziału w Warszawie, Pan Paweł Kosmalski Zastępca Dyrektora, Pan Bogusława Szymański Wójta Gminy Liw, Pan Krzysztof Onaszkiewicz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego, Pan Jacek Cieślikowski Radny Miasta Stołecznego w Warszawie, Pani Anna Gorczyca Sekretarz Gminy, Pani Jolanta Ołtusek Skarbnik Gminy, pracownicy Urzędu Gminy Miedzna i mieszkańcy.

Powrót na górę