– JESTEŚ WIDOCZNY JESTEŚ BEZPIECZNY – Szkoła Podstawowa w Miedznie

8 maja 2019 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie  uczestniczyła w imprezie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny”. Została ona zorganizowana we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Gośćmi programu byli pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, pracownicy WORD w Siedlcach, funkcjonariusze KP Policji w Węgrowie, strażacy z KP PSP w Węgrowie, kierowcy rajdowi z Automobilklubu Polski oraz przedstawiciele władz samorządowych. Starostwo Powiatowe w Węgrowie reprezentował p. Krzysztof Onaszkiewicz (wiceprzewodniczący rady powiatu), władze gminy p. Tadeusz Tomasz Okulus Wójt gminy Miedzna.

Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w zajęciach w ramach czterech paneli promujących bezpieczeństwo:

1. pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach prowadzili naukę jazdy po torze rowerowym,

2. funkcjonariusze KP Policji w Węgrowie omówili tematykę zawartą w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”,

3. strażacy z KP PSP w Węgrowie omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej,

4. kierowcy rajdowi przekazali uczniom informacje dotyczące zasad bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach, zwrócili uwagę na zagrożenia z jakimi można się spotkać na drodze oraz zaprezentowali samochody rajdowe.

Wszyscy uczestnicy programu otrzymali zestawy odblasków.

Powrót na górę