Miedzna w gronie uczestników ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi”

II edycja Listów dla Ziemi ruszyła na całego. Do akcji zgłaszają się kolejne gminy. W gronie pierwszych uczestników znalazła się również Miedzna.

Temat 2014: palenie śmieci w piecach domowych

Listy dla Ziemi to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska. Pierwsza edycja dotyczyła segregowania odpadów i recyklingu. Tematem wiodącym Listów dla Ziemi 2014 jest palenie śmieci w piecach domowych i niska emisja.

Pisanie listów na finał

Od listopada gminy zgłaszają się do udziału w akcji, której finał odbędzie się w kwietniu tego roku. To właśnie wtedy dzieci w całej Polsce napiszą w swoich placówkach listy, w których będą namawiały dorosłych do proekologicznych działań. Ale Listy dla Ziemi to nie tylko pisanie listów. W całorocznym programie przewidziane są różne warsztaty, happeningi czy konkursy. Częścią tegorocznej akcji będą również takie wydarzenia jak Dzień Czystego Powietrza, trasa Ośmiokąta edukacyjnego czy Dzień Ziemi.

Ogólnopolska edukacja

Z czym wiąże się udział w akcji Listy dla Ziemi? Z solidną porcją ekologicznej wiedzy i licznymi atrakcjami. Gminy, które wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie akcji www.listydlaziemi.pl, otrzymają specjalny papier z makulatury do pisania listów oraz materiały edukacyjne. Dzięki zaangażowaniu placówek oraz urzędów miast i gmin z całej Polski tematy dotyczące problemu palenia śmieci w piecach i niskiej emisji mają możliwość dotarcia do znacznie większej liczby osób.Na pewno warto włączyć się w tę dyskusję!

Ponad 300 gmin

W akcji pilotażowej Listów dla Ziemi wzięło udział 350 gmin, około 4000 placówek oświatowych i prawie 500 tysięcy dzieci i młodzieży.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie akcji  www.listydlaziemi.pl

Załatw sprawę w urzędzie przez internet na epuap.gov.pl.pl